Ez az elülső és hátulsó oldalán grafikázott, és világító cégér, kialakításában hasonlít a dobozbetűkhöz. Az alumínium keret, mindkét oldalon egy-egy plexi lapot fog közre, ennek köszönhetően a dobozforma mindkét felén megvilágítást kapnak a reklám feliratok vagy reklámgrafikák. A cégér befoglalója jellemzően kör, négyzet, vagy ellipszis, de választható alakos forma is. Felfüggesztése jellemzően oldal irányból történik, átmérő nagysága általában 60 cm és 100 cm között változik.
A cégéren elhelyezett logó, vagy signage elegáns megjelenésével már távolról felhívja a figyelmet vállalkozására.
Kérjen ajánlatot!
Cégér típusok
Cégérek készítése, gyártása
Napjainkban a klasszikus, hagyományos cégérek gyártása egyre ritkább. Ezzel szemben, a megnövekedett nyitvatartási idővel dolgozó, vendéglátó vagy üzlethelyiségek esetében előtérbe kerülnek, a világító belső szerkezettel készülő cégjelzések, amelyek az esti órákban is kiváló láthatóságot biztosítanak. Ezen cégérek formavilágukban, szerkezetükben és gyártástechnológiájukban is nagymértékben hasonlítanak a világítódobozokéhoz. A belső fényforrás szinte minden esetben LED, ami takarékos, hatékony megoldást nyújt a jelkép láttatásához.
Mivel a cégérek jellemzően a homlokzatokon kerülnek elhelyezésre – kivéve az áruházi cégéreket – ezért szerkezük minden eleme időjárás álló. Villanyszerelő kollégáink gondoskodnak a megfelelő IP védelemmel ellátott elektromos bekötésekről, a keretszerkezetek pedig minden esetben rozsdamentes, UV álló anyagokból készülnek. A fém felületek színterezéssel kerülnek színezésre, végső árnyalataikat pedig RAL színskálából választhatóak ki.
Első lépések a cégér tervezésnél
Mindenek előtt fontos elgondolkodni azon, hogy vállalkozásának klasszikus, modern vagy teljesen egyedi kivitelezésű cégjelzés volna a legmegfelelőbb. A döntésben érdemes mérlegelni a vállalkozás arculati elemeit és a környék adottságait is, ahova a cégért kívánja elhelyezni. Amennyiben ezekben a kérdésekben bizonytalan, szakértő kollégáink és dizájnereink szívesen segítenek kijelölni a megfelelő utat.
Egy másik fontos szempont az épített környezet figyelembevétele. Érdemes megvizsgálni a környéket és a reklámfelirat vagy cégér kihelyezésére vonatkozó helyi előírásokat. Ez különösen régi városnegyedekben, vagy műemlékvédelem alatt álló házak esetében lehet fontos. Ezekben a városrészekben az is előfordulhat, hogy akár a cégérek anyagát, vagy formáját is bizonyos szabályok kötik. Erre vonatkozó információkat a helyi önkormányzatok építési szabályzatában és az OTÉK gyűjteményben találhat.
Ugyanakkor szigorú szabályozások vagy bonyolult elképzelések esetén sem kell lemondania a cégjelzés készítéséről. Kreatív csapatunk megtalálja a legjobb megoldást.
Kinek és miért fontos egy jó cégér?
A városi utcák látképének, már a középkor óta elengedhetetlen elemei a cégérek. Ebben a nyüzsgő környezetben főleg az üzletek és a vendéglátó helyiségek számára fontos, hogy vállalkozásuk megfelelő megjelenést kapjon. A homlokzatra merőlegesen felszerelt cégérek kiválóak erre a célra, hiszen egy-egy utcába benézve a leg szokatlanabb szögekből is látszik.
Miben különböznek a cégér típusok?
Az egyes cégérek jellemzően formájukban, illetve előlapjuk anyagában és annak megmunkálásában különböznek egymástól. Befoglaló alakzatuk lehet kör, ellipszis, négyszög, de akár alakos forma is. Felületük készülhet intarziázott alumíniumból, vagy plexiből. Míg megvilágításuk történhet teljes felületen, vagy csak a betűk, feliratok területén.
Van-e maximális mérete a cégérnek?
A gyártástechnológiából adódóan a cégéreknek nincs maximális keret mérete, és a rajtuk elhelyezett betűket, logókat feliratokat is el tudjuk készíteni szinte bármekkora méretben. Ugyanakkor üzletdekoráció és esztétikai szempontból javasoljuk, hogy a cégér mérete ne haladja meg a 60 x 100 cm-es maximum befoglaló méretet.
Milyen grafika kerülhet a cégérre?
A cégérre kerülő grafika, vagy betűk készülhetnek betűvágással és nyomtatás által is. Az előbbi esetében a betű matricák egy-egy színű anyagból kerülnek kivágásra. Ezáltal létrehozhatunk egy színű reklám feliratokat vagy egymás, átmenet nélküli színes felületet. Nyomtatás esetében gyakorlatilag fotó minőségű grafikák is kerülhetnek a cégérre.
Ki szolgáltatja a konzolos tartószerkezetet a cégérhez?
A BePro csapata a teljes gyártási folyamatot kézben tartja így a cégérekhez a rögzítő konzolokat is mi készítjük, illetve a felszerelést is kollégáink végzik.
Hogyan szabályozható a cégér világítása?
A cégérek világításának be és kikapcsolása igény esetén szabályozható üzlethelyiségünkből manuálisan, vagy automatikusan fényérzékelő segítségével, vagy ezek kombinációjával. A megfelelő világítás különösen rossz fényviszonyok alkalmával fontos, a betűk kellő láthatósának érdekében. Az automata fényérzékelő nem csak a nappalok és éjszakák, hanem az időjárási viszonyok alakította változásokat is figyelembe veszi.